„Dziennik Gazeta Prawna” opublikował Ranking Odpowiedzialnych Firm 2017, w którym Provident Polska został wyróżniony jako lider pożyczkowy. Jako trzecia instytucja finansowa, znalazł się wśród „Platynowych Firm”. Pożyczkodawca uzyskał bardzo dobry wynik, co tylko potwierdza profesjonalizm firmy związany z statecznym rozwojem.

Przygotowany Ranking CSR to bardzo prestiżowe zestawienie, opublikowane przez „Dziennik Gazetę Prawną”, na które wpisywane są tylko odpowiedzialne polskie przedsiębiorstwa. W tym roku odbyła się jedenasta edycja rankingu, który podzielono na trzy poziomy: kryształowy, platynowy i diamentowy (Provident znalazł się na czwartym – platynowym stopniu a 11. miejsce w ogólnym zestawieniu). Na wyróżnienie zasłużyło tylko 60 firm, natomiast wśród branży finansowej firmę Provident wyprzedziły tylko dwa przedsiębiorstwa: ING Bank Śląski i Bank Zachodni WBK.

11. edycja Ranking Odpowiedzialnych firm powstał w oparciu o ankietę zawierającą 50 pytań, która została rozesłana do firm a przedsiębiorstwo Deloitte przeprowadziło weryfikację ankiet. W tym roku zwycięzcami Rankingu CSR została jednostka Coca – Cola HBC i DB Schenker.

Kierownik CSR Provident Polska, Pani Małgorzata Domaszewicz wyraziła swoje zadowolenie z bardzo wysokiej pozycji firmy w zestawieniu i podkreśliła, że firma stawia przede wszystkim na etykę działania. Prowadzą działania wdrażające właściwe postawy w branży pożyczkowej. Pomimo, iż Provident Polska otrzymał wysoką notę w Rankingu, to w tym roku obchodzi 20 – lecie działalności w Polsce. Potwierdza to odpowiedzialność i profesjonalizm firmy, która opiera swoje działania na mocnych filarach etyki branżowej.

Dodatkowo, w tym roku firma Provident Polska otrzymała (trzeci raz z rzędu) nagrodę Złotego Listka CSR tygodnika „Polityka”. Ponadto, została zaproszona do podpisania Deklaracji przyjęcia Standardu Minimum Programu Etycznego, który opiera się na dyrektywach wyznaczonych przez ONZ ds. biznesu  i praw człowieka.