Rocznie, o wakacyjny staż w firmie Provident Polska ubiega się około tysiąca studentów. Konkurencja jest bardzo duża, jednak jest o co walczyć, ponieważ praktyki są płatne a co więcej, można zdobyć bardzo cenne doświadczenie w międzynarodowej firmie.

Wystartowała 10. edycja praktyk studenckich One Level Up, gdzie Provident przygotował dla studentów aż 24 stanowiska – zaczynając od biura głównego, po oddziały terenowe. Aplikację należy wysyłać do 27 maja 2017 r. Co roku program budzi bardzo duże zainteresowanie, na co firma liczy i w tym roku.

Na czym polega program praktyk studenckich One Level Up? Pani Beata Bardoni – kierownik ds. dialogi społecznego w firmie Provident Polska, pokrótce wyjaśnia nam proces działania stażysty. Przez okres dwóch miesięcy (lipiec i sierpień) studentom przydzielane są indywidualne projekty, nad którymi samodzielnie pracują, jednakże dodatkowo dostają osobistego opiekuna, który będzie sprawował piecze, nad poprawnością wykonywanych działań. Ofertę pracy dostaje około 30% praktykantów.

Mija 10 lat od kiedy firma Provident wprowadziła One Level Up. Do tej pory pracuje kilka osób, które wzięły udział w pierwszych edycjach programu. Pan Sebastian Batóg (obecnie audytor wewnętrzny – koordynator) – zaczynał w Provident jako stażysta w Departamencie HR. Z dwumiesięcznych praktyk wspomina okres intensywnego nabywania doświadczenia oraz poznawania obszarów działalności, w których mógł się sprawdzić. W końcu otrzymał ofertę pracy w Biurze Audytu. Rok temu miał możliwość przeprowadzać rekrutację na praktyki. Było to dość ciekawe – zasiąść z drugiej strony stołu.

Co radzi Sebastian Batóg, przyszłym stażystom? Wiara w siebie – przede wszystkim. Dodatkowo nie należy nikogo udawać i nie obawiać się popełnienia błędu, ponieważ nie myli się tylko ten, co nic nie robi. A na koniec przestroga od Sebastiana Batóg (z uśmiechem) – uważajcie ta firma „wciąga” !

W 2015 roku, Provident otrzymał nagrodę za program praktyk studenckich One Level Up – Certyfikat w Programie Polskich Ram Jakości Staży i Praktyk. Dzięki badaniom przeprowadzonym przez zewnętrznych audytorów, którzy zbierali opinie wyrażane przez studentów – program z roku na rok ewaluował.