Największy pożyczkodawca w Polsce, Provident Polska został partnerem kategorii „Kultura i rozrywka” podczas konkursu fotografii prasowej Grand Press Photo 2017. Firma udzielająca chwilówek nagrodziła zdjęcie, które najbardziej oddaje wyobrażenie dążenia do realizacji marzeń.

Do siedmiu kategorii (Wydarzenia, Ludzie, Kultura i rozrywka, Życie codzienne, Portret, Środowisko oraz Sport) zgłoszono 5,2 tysiąca fotografii. Według własnego uznania, firma Provident Polska przyznała specjalną nagrodę zdjęciu , które w pełni oddaje pojęcie dążenia człowieka do realizacji swoich planów.

Według Provident Polska na szczególną uwagę wśród wszystkich zdjęć, zakwalifikowanych do kategorii „Kultura i rozrywka” zasłużyła fotografia przedstawiająca baletnicę ze szczecińskiej Opery na Zamku przed próbą „Dziadka do orzechów”. Agnieszka Krajnik, która jest koordynatorem ds. społecznej odpowiedzialności biznesu firmy Provident Polska, wręczyła Piotrowi Gamdzykowi (wykonawca zdjęcia) nagrodę podczas gali finałowej Grand Press Photo. Od około 20 lat, firma Provident Polska wspiera swoich Klientów w realizacji ich celów. Baletnica przedstawiona na fotografii jest symbolem, tych wszystkich, który zaufali marce Provident (ponad 4 miliony osób). Firma wspiera ludzi z pasją oraz zachęca ludzi do wyznaczania sobie celów i ich realizację.

Konkursy fotografii Grand Press Photo organizowane są od 2005 roku przez magazyn „Press”. Skierowany jest głównie dla fotoreporterów, którzy pracują w: redakcjach internetowych, prasowych i agencjach fotograficznych oraz dla freelancerów. W tym roku przewodniczącym jury był fotoreporter światowej klasy, laureat World Press Photo – Francesco Zizola z agencji NOOR. W roku 2017, główną nagrodę otrzymała fotografia wykonana w Moskwie. Anna Bedyńska wykonała zdjęcie przedstawiające Wasilija, który w wieku 19 lat został bezpodstawnie skazany oraz jego matkę, która wierzyła w jego niewinność.